... síla myšlenky

05.07.2011 15:01

Hezký den všem odběratelům Průvodce wellness,

moderní systémy prezentující principy zdravého životního stylu hlásají "pravdy" o důležitosti všech možných i nemožných faktorů, které mají údajně schopnost se nějakým způsobem podepisovat na našem zdraví. Většinou začínají způsobem stravování v duchu přísloví "Jsme to, co jíme".
To je "svatá" pravda, protože naše tělo není složeno z ničeho jiného než z toho, co mu každý den dáme v podobě stravy a pitného režimu).
Firmy vyrábějící doplňky stravy mají (pochopitelnou) tendenci zdůrazňovat význam suplementů, což také není lež (za předpokladu, že disponují patřičnou kvalitou, mají reálnou šanci zasáhnout do mnoha pochodů probíhajících v našem těle).
Bylo by určitě nefér nezmínit význam relaxace a regenerace, které v sobě skrývají tajemství spánkového režimu nebo různých forem fyzioterapie).
Je smutné, jak nedostatečně se klade důraz na význam způsobu myšlení.
I přesto, že by každému rozumně uvažujícímu člověku pobíhajícímu po Matičce Zemi mělo být jasné,
že jsme řízeni tím relativně malým prostorem nacházejícím se mezi ušima, jedná podle tohoto pouze malé procento celé populace.
Vše, co souvisí s naší realitou, se odehrává v mozku.
Jsme řízeni vlastním vědomím, které se projevuje skrze náš mozek.
Přemýšlíme mozkem a veškeré příkazy k naší činnosti vychází z mozku.
Mozek JE centrum těch nejdůležitějších pochodů a mozek JE současně odpovědný za realitu, ve které žijeme.
Ano, jsme to MY, kdo vytváří vlastní realitu - a pokud si toto uvědomíme, je velmi "zábavné" sledovat, jak je zbytek planety ovládán okolnostmi, aniž by sami tyto okolnosti řídili.
Buď jsme to my, kdo vytváří realitu, v níž žijeme, nebo je to realita, která stvoří nás.
Nejsou žádné jiné možnosti.
Italský ekonom Vilfredo Paretto v devatenáctém století definoval pravidlo 80/20, dnes známé jako "Parettův zákon". Ten je možné velmi elegantně uplatnit i na oblast našeho uvažování.
Kolik lidí mezi námi ke své každodenní činnosti skutečně používá rozum tak, že se nenechává strhnout názory svého okolí?
Posledních několik málo desetiletí je mozek podrobován detailním výzkumům ve snaze odhalit veškeré procesy, které se v něm odehrávají. Tyto záslužné tendence nesou ovoce - moderní věda dnes dokazuje logickým vysvětlením to, co duchovní nauky hlásají už dlouhá tisíciletí.
Principy jsou stejné, cesty vedoucí k poznání se výrazně odlišují. Ale to nás trápit nemusí - podstatný je vždy výsledek. A ten v našem pojetí znamená uvědomění si, že každý z nás disponuje mozkem, vědomím a vůlí, které při systematickém každodenním řízeném používání nasměrují náš život na cestu vedoucí ke všem splněným snům a přáním.
V základu je to velmi jednoduché - mozek, vědomí a vůle - tři hráči ovlivňující náš život.
Ne pro každého ale bude snadné tyto kroky zvládat tak, aby pracovaly v náš vlastní prospěch.
Světlo světa spatřil jednoměsíční kurz "Síla myšlenky", který si stanovil nemalý cíl - naučit jednoduchým způsobem používat mozek tak, aby rozum pochopil, že vše, co si dokáže naše mysl představit, je možné.
Chceme-li být zdraví, MŮŽEME být zdraví.
Chceme-li být bohatí, MŮŽEME být bohatí.
Chceme-li být hodní, MŮŽEME se takovými stát.
NIC NENÍ NEMOŽNÉ.
Pojmy jako superpaměť, tvorba reality, schopnost léčit a uzdravovat, vytvářet umělecká díla, šířit lásku ...
se skutečně mohou stát nedílnou součástí našeho každodenního slovníku.

Více na www.kurzyatac.cz/kurzy/sila-myslenky

Přeji pohodový den


Mgr. Martin Jelínek
www.kurzyatac.cz
www.facebook.com/mgrmartinjelinek
www.martinjelinek.eu 

© 2010-2012 WebMaster a-dvorak@seznam.cz

Vytvořeno službou Webnode