... pohodový den

24.10.2011 21:47

Hezký den všem odběratelům Průvodce wellness,

že láska prochází žaludkem, je známo už po tisíciletí. Člověk má vůbec zvláštní tendenci velmi často uklidňovat svoje nervy nebo řešit životní situce uspokojením potřeb trávicího ústrojí.
Proč také ne, zaplácnutím žaludku - navíc něčím hodně dobrým - uklidnímne rozbouřené emoce a uvolníme prostor pro klidnější uvažování.
Proto se není čemu divit, že skutečně skvělí kuchaři jsou v každé zemi uctíváni a velebeni za svoje gurmánské umění, které umí zmanipulovat mysl nejednoho z nás.
Už dlouhá léta žiji v přesvědčení, že pondělí je nejnebezpečnější den v celém pracovním týdnu - po odpočinkovém víkendu většinu z nás čeká provokativní ranní budíček a cesta do práce, kde číhá spousta nebezpečí ve formě nežádoucího stresu a nahromaděné práce.
Záhy po takovém zjištění mě přepadla myšlenka, proč si z každého pondělí neudělat pohodový den, kterého i v pracovním shonu můžu dosáhnout pomocí dodržení správného stravovacího režimu. Pryč s fast foody, českou vepřo-knedlo-zelo stravou nebo dokonce celodenním půstem, který zakončím v noci vybílením lednice.
Prostě se zaměřím na to, abych si zajistil předem naplánovaných 5 porcí a den pak bude vypadat úplně jinak.
Protože se projekt www.zdravepondeli.cz setkal s velkým ohlasem ze strany jeho fanoušků, opustili jsme původní realizační myšlenku a rozšířili na možnost interaktivního používání - pokud jste ochotni vytáhnout "z rukávu" jakékoli zajímavé recepty, podělte se s nimi, ať se hnutí za zdravé pondělí rozšíří dál...:o)
Více na www.zdravepondeli.cz

Přeji pohodový den

Mgr. Martin Jelínek

© 2010-2012 WebMaster a-dvorak@seznam.cz

Vytvořeno službou Webnode