mléko

21.08.2010 22:13

Hezký den všem odběratelům Průvodce wellness,

při vší snaze zachovat pozitivní náhled na celou oblast wellness si jako zapřisáhlý odpůrce - nepřítel - nekamarád konzumace mléka neodpustím na základě zprávy, která před několika dny obletěla svět, okomentovat celou situaci. O co vlastně kráčí?
Světové agentury vydaly zprávu, že se v Číně objevily případy KOJENCŮ ve věku od čtyř do patnácti měsíců, kterým byly naměřeny enormně vysoké hladiny ženských hormonů estradiolu a prolactinu.
        To vše na základě impulsu jejich rodičů, kteří s hrůzou sledovali, jak ratolestem rostou prsa - celá situace byla dána do vztahu s konzumací mléčného instantního nápoje určeného právě kojencům.
    Dokážu si představit, jak mnoho taková zpráva šokovala nejen rodiče...
Posledních několik let se snažím v kurzech i přednáškách propagovat informace,  že mléko a jeho produkty se s naším zdravím příliš nepřátelí.
Důvody jsou různé, je možné vášnivě diskutovat o negativních vlivech laktózy (nesnášenlivost, zahlenění, porucha acidobazické rovnováhy), tuků, celkové využitelnosti "nešťastného" vápníku  
či
v neposledním případě zbytkových množství různých antiobiotik nebo hormonálních látek.
      Z pozice významu zprávy o kvalitě kojenecké výživy v daleké Číně si skutečně připadám jako v bájném Kocourkově, do smíchu mi ale není - dodnes se mi vybavují situace, kdy
po prvním náznaku jakékoli negativní informace o mléce se na přednáškách (doslova) postavil do opozice ředitel mlékárny, který začal orodovat za konzumaci "svých" výrobků a oháněl se statistikami z různých koutů této planety prokazujícími prospěšnost mléčných produktů.
     Jindy to byl zase biochemik, tvrdící, že obsah jakýchkoli nežádoucích 
  organických látek (myšleno antibiotik nebo hormonů) v mléce není možný z důvodu VELMI přísných kontrol.
Pamatuji si i na nejmenovanou vysokoškolskou profesorku, která uprostřed přednášky začala mě i posluchače přesvědčovat, že mléko je nejenom kvalitní potravina, ale pro lidské pokolení z důvodu dosažení a zachování pestrosti a rozmanitosti stravy i nezbytná.
Při hlubším zamyšlení se nad situací v mlékárenském průmyslu by měl člověk  přijít na fakt, že výrobci a zpracovatelé mléčných produktů byli, jsou a s největší pravděpodobností i nadále budou nedílnou součástí celosvětové ekonomiky.
Správně,  to, o čem se bavíme, není ani tak o zdraví (i přesto, že jsme neustále zahlcování informacemi o významném obsahu vápníku v mléce a jeho souvisejícím vztahem k osteoporoze nebo např. kvalitním zdroji bílkovin), ale především o penězích.
Otázkou je, zda má vůbec smysl si klást otázky, jak je možné, že i přes (údajné) přísné kontroly obsahu nežádoucích příměsí se do mléčných výrobků dostanou zrovna takové látky, které velmi agresívním způsobem mění strukturu našeho těla. 
    Po světě běhá spousta lidí, kterým by se nelíbilo, kdyby se produkce mléka začala dramaticky omezovat - někteří by přišli o práci, jiné by zase "pálilo" pošramocené ego
                  Můžeme se vztekat, protestovat, posílat stížnosti na patřičné instituce, děsit se budoucnosti...nebo se prostě rozhodnout jisté druhy potravin vůbec nekonzumovat.
Člověk z vlastní vůle odpovědný za svoje zdraví by se měl na základě  detailního prostudování situace okolo významu mléka pro lidské zdraví sám rozhodnout, zda tuto skupinu potravin do svého jídelníčku bude pravidelně zařazovat dále či nikoli.
      Naštěstí víme, že matka Příroda je velmi mocná čarodějka a nabízí mnoho různých alternativ k jednotlivým potravinám, nemusíme se tedy obávat, že by tělo strádalo a my tak neměli možnost kráčet po cestě vedoucí k postupnému upevňování vlastního zdraví.
Je to vcelku jednoduché - moje tělo, moje zdraví, moje rozhodnutí...
Zkusme zachovat neutrální status a veřejnost neovlivňovat vlastně interpretovanými názory na kvalitu a vhodnost konzumace mléka.
       Poslechněme pochlebovače legislativních postupů a svěřme svoje zdraví do rukou těch několika málo vyvolených, kteří mají přístup k analýzám kvality potravin a od nichž dostáváme informace o tzv. realitě - ta je samozřejmě taková, že všechny potraviny by měly být přeci nezávadné.
Otázkou ale je, co nám začne růst za pár let, když teď jsou to "jenom" prsa u novorozenců...
 

 
Přeji pohodový den

 
Mgr. Martin Jelínek
www.kurzyatac.cz
 

© 2010-2012 WebMaster a-dvorak@seznam.cz

Vytvořeno službou Webnode